Sergej Reljić, takmičar Karate kluba “Mladost” iz Kostajnice, izgubio je danas četvrtfinalnu borbu na Balkanskom prvenstvu.

Borbu za plasman u polufinale naš karatista je izgubio od takmičara iz Srbije, iako je vodio gotovo do kraja meča.

“Ostvarili smo plasman od 5. do 8. mjesta, a na putu do četvrtfinala Sergej je pobijedio u dva meča i to protiv takmičara iz Crne Gore i Grčke”, rekao je Radiju Kostajnica trener Zoran Vukić.

On je istakao zadovoljstvo postignutim rezultatom, dodajući da se u Sergejevoj kategoriji (borbe pojedinačno, -52 kilograma) takmičilo 25 karatista iz 11 država.

Balkansko prvenstvo održava se ovog vikenda u Baru, a Sergej je otišao na takmičenje kao član reprezentacije BiH, u pratnji trenera Zorana Vukića.

Iz kluba je ranije saopšteno da su odlazak na prvenstvo finansijski podržali opština Kostajnica, Komunalno preduzeće Komunalno i članovi Lovačkog udruženja “Balj”.